Czy warto kupić apartament w Bułgarii?

Zastanawiasz się, czy warto kupić apartament w Bułgarii? To piękny kraj z bogatą bazą turystyczną, a więc idealny pomysł na inwestycję długoterminową.
Czy warto kupić apartament w Bułgarii

Zakup nieruchomości w Bułgarii staje się coraz bardziej popularnym sposobem na inwestowanie. Dostęp do morza, długie lato oraz niskie ceny to podstawowe zalety takiej inwestycji. Sprawdź, co jeszcze należy wiedzieć o bułgarskich nieruchomościach i czy warto kupić apartament w Bułgarii!

Dlaczego warto kupić nieruchomość nad Morzem Czarnym w Bułgarii?

Bułgaria jest obecnie jednym z najpopularniejszych sposobów na inwestowanie w nieruchomość poza granicami własnego kraju wśród Europejczyków. Trend ten nasilił się wraz z pojawieniem się pierwszych obostrzeń pandemicznych i trwa do dziś.

Pierwszym z powodów, dlaczego Polacy są tak chętni, aby kupić mieszkanie w Bułgarii, jest fakt, iż państwo jest członkiem Unii Europejskiej, a więc nie ma problemu, aby do niego wjechać, Dodatkowo wybrzeże Morza Czarnego znajduje się w odległości jedynie 1 500 km z Warszawy. Do Bułgarii można dojechać samochodem, ale też dolecieć samolotem do Sofiiistnieją stałe połączenia lotnicze z różnych miast w Polsce.

Bułgarskie nieruchomości stale zyskują na wartości, więc ich zakup można potraktować jako dobrą inwestycję.

Bułgarski klimat porównywany jest do tego panującego w Hiszpanii, we Włoszech czy w Grecji. Ciepłe dni są tutaj od maja do października, a temperatura w sezonie dobija prawie do 50 stopni Celsjusza.

Lewa, waluta bułgarska, jest silnie związana z Euro. Koszty życia są tam porównywalne z polskimi, często nawet niższe.

Nieruchomości Bułgaria: na co inwestor powinien zwrócić uwagę?

Jeśli do tej pory zastanawiałeś się, czy warto kupić apartament w Bułgarii, a powyższa część naszego wpisu utwierdziła cię, że tak, dobrze, abyś zwrócił uwagę na kilka istotnych szczegółów.

Zobacz też:  Inwestowanie w Lego — czy zestawy klocków Lego mogą przynieść zawrotny zwrot?

Rynek nieruchomości w Bułgarii nieco różni się od tego w Polsce. Przede wszystkim nie ma tam ujednoliconego systemu liczenia pięter. Architekt ma dowolność w ustanawianiu numeracji pięter.

Kupując nieruchomość w Bułgarii najlepiej wybrać taką, która posiada tak zwany akt 16. Oznacza to, że lokal został oddany do użytkowania i można się do niego wprowadzić. Akty o niższej numeracji wydawane są przez: architekta, kierownika budowy, inwestora i firmę budowlaną i świadczą o zakończeniu poszczególnych etapów budowy.

Ciekawą kwestią jest też ustalanie powierzchni lokali. Niejednokrotnie w ogłoszeniach podawana jest powierzchnia lokalu z uwzględnieniem metrażu: balkonów, tarasów, części wspólnych budynków, a nawet podłogi pod ścianami.

Ceny w Bułgarii

Koszty życia w Bułgarii są porównywalne do tych, jakie panują w Polsce. Obecnie, za sprawą wysokiej inflacji w Polsce, w Bułgarii żyje się nawet taniej. Przykładowo, podatek od nieruchomości wynosi tam ok. 120 złotych na rok. Za wodę płaci się rocznie około 290 złotych, a za telewizję kablową – 290 złotych.

Niewielkie mieszkanie w nadmorskim kurorcie można kupić już za 25 tysięcy euro. Ciekawe jest, że w roku 2020 mieszkanie takie kosztowało 15 tysięcy euro. Szacuje się, że takie wzrosty cen będą odnotowywane do końca 2025 roku.

Patrząc na powyższe dane, odpowiedź na pytanie: w co inwestować w czasie inflacji, wydaje się jasna.

Czy zatem warto zainwestować w Bułgarii?

Zastanawiasz się, w co inwestować w czasie inflacji? Jeśli chciałbyś połączyć inwestycję z wysokim potencjałem, a jednocześnie mieć miejsce idealne pod względem turystycznym, położone na terenie Unii Europejskiej (UE), to lokalizacja, jaką jest Bułgaria, będzie idealną dla ciebie. Nieruchomości na wybrzeżu Morza Czarnego są stosunkowo tanie. Dodatkowo cechują je niskie koszty utrzymania (czynsz, podatek od nieruchomości, prąd, woda). Jeśli do tego doda się, że infrastruktura turystyczna w tym kraju stale się rozwija, a sama Bułgaria przeżywa prawdziwy renesans, to chyba ciężko wyobrazić sobie miejsce z wyższym inwestycyjnym potencjałem.

Zobacz też:  Jak zainwestować 50 tysięcy złotych na start

Podsumowując, odpowiedź na pytanie, czy warto kupić apartament w Bułgarii, jest twierdząca. To piękny kraj z ogromnym potencjałem inwestycyjnym oraz świetna lokalizacja turystyczna.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
czy warto kupić działkę rod

Czy warto kupić działkę ROD?

Następny artykuł
Inwestycje długoterminowe

Inwestycje długoterminowe

Zobacz też