Inwestycja w wino – co warto wiedzieć?

Inwestowanie w wino można uznać za pewien rodzaj kolekcjonerstwa – zbierasz najlepsze trunki, a po kilku latach odsprzedajesz je z zyskiem. Taki rodzaj biznesu wymaga jednak posiadania sporej wiedzy, ponieważ jest szereg win, które pomimo swojej doskonałości nie zyskują na wartości.
inwestycja w wino

Wysoki poziom inflacji sprawia, że inwestycje alternatywne zyskują na popularności. Inwestorzy rezygnują z posiadania lokat i kont oszczędnościowych i poszukują innych miejsc, w których mogą ulokować swoje oszczędności z nadzieją, że te nie stracą swojej wartości w czasie. Jedną z takich inwestycji jest wino. Rynek alkoholi kolekcjonerskich można uznać za wyjątkowo stabilny instrument inwestycyjny, Podpowiadamy, co powinieneś wiedzieć o winach inwestycyjnych!

Czym jest wino inwestycyjne?

Mianem win inwestycyjnych określa się trunki, które cechują się potencjałem do wzrostu wartości po 5 latach od wyprodukowania. Warunkiem tutaj jest podwyższająca się z czasem jakość wina gwarantowana przez odpowiednie zestawienie: kwasowości, zawartości alkoholu, smaku oraz zawartości garbników. Wino inwestycyjne swoją maksymalną dojrzałość osiąga w wieku w przedziale od 10 do 25 lat.

Na czym polega inwestycja w wino?

Inwestowanie w wino to pewnego rodzaju kolekcjonerstwo. Butelki kupuje się, przechowuje w odpowiednich warunkach, a następnie sprzedaje, aby ich zawartość w końcu mogła zostać wypita. Żeby inwestycja była opłacalna, należy kupować gatunki trunków, które cechują się:

  • stałą i ograniczoną wielkością produkcji;
  • wzrostem jakości trunku wraz z jego dojrzewaniem;
  • wzrostem popytu i cen w odniesieniu rocznym.

Czy warto inwestować w wino?

Inwestycje w wino należy uznać za opłacalne, jeśli wybierze się odpowiednie trunki i będzie się je we właściwy sposób przechowywać. Warto wiedzieć, że inwestycja w wino daje możliwość uzyskania nieopodatkowanego zysku, gdyż trunki uznaje się za towary nietrwałe. Dodatkowo rynek wina jest zrównoważony, nie odnotowuje załamań, natomiast notuje stabilne wzrosty na poziomie 10% po 12 miesiącach i aż 160-190% po 10 latach.

Podsumowując, inwestycja w wino to dobry pomysł na osiągnięcie zysków kapitałowych w długim okresie czasu. Jest to dobra alternatywa dla tradycyjnych kont oszczędnościowych i lokat bankowych, których oprocentowania nie są w stanie pokryć współczesnego poziomu inflacji.

Zobacz też:  Jak zainwestować 50 tysięcy złotych na start


Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
Inwestowanie małych kwot w kryptowaluty

Inwestowanie małych kwot w kryptowaluty – czy to się opłaca?

Następny artykuł
inwestycje w monety

Inwestycje w monety: w jakie monety inwestować i jak to robić?

Zobacz też