W co zainwestować 100 zł?

Inwestowanie wcale nie musi oznaczać lokowania w instrumenty finansowe dużych sum pieniędzy. Już niewielkie kwoty inwestowane w regularny sposób potrafią przynosić spore zyski. Sprawdź, w co zainwestować 100 zł!
W co zainwestować 100 zł

Wiele osób zastanawia się, czy inwestowanie małych kwot ma sens. Okazuje się, że tak i to całkiem duży. Regularne inwestowanie 100 złotych miesięcznie może zbudować spory kapitał, szczególnie jeśli początkujący inwestorzy są młodzi i zamierzają działać w ten sposób przez kilkadziesiąt kolejnych lat. Zatem, w co zainwestować 100 zł? Pozwól się zainspirować!

Czy warto inwestować małe kwoty?

Powszechnie za niewielkie inwestycje uznaje się te opiewające o kwoty z przedziału pomiędzy od 5 do 10 tysięcy złotych. Co, jeśli nie dysponujesz takim kapitałem, a i tak chciałbyś spróbować swoich sił w inwestowaniu? Nic straconego!

Regularne dokonywanie inwestycji na kwotę rzędu 100 złotych pozwala zbudować naprawdę okazały portfel inwestycyjny i osiągnąć spory zysk.

Oczywiście im więcej się inwestuje, tym więcej można zyskać, ale należy pamiętać, że dokonywane inwestycje nigdy nie powinny nadmiernie obciążać twojego budżetu domowego i narażać cię na utratę płynności finansowej.

Dodatkowo warto mieć na uwadze, że bezpieczne inwestowanie z pewnym zyskiem nie istnieje. Każda inwestycja jest obarczona ryzykiem, a im to ryzyko wyższe, tym większy potencjał osiągnięcia ponadprzeciętnych dochodów. Najniższe ryzyko poniesiesz, inwestując w obligacje Skarbu Państwa. Najwyższe w instrumenty pochodne i kryptowaluty.

W co inwestować niewielkie kwoty?

Zastanawiasz się, w co inwestować małe kwoty? Możliwości jest naprawdę wiele. Mali inwestorzy decydują się jednak najczęściej ulokować swój kapitał w:

  • obligacjach Skarbu Państwa;
  • obligacjach spółek prywatnych;
  • lokatach bankowych;
  • funduszach inwestycyjnych;
  • kryptowalutach;
  • udziałach ułamkowych;
  • waluty;
  • akcjach;
  • przedmiotach kolekcjonerskich: znaczkach, plakatach, monetach, meblach.

O czym nie możesz zapomnieć?

Istnieje kilka kwestii, o których nie powinien zapominać żaden inwestor, nawet ten najdrobniejszy.

Zobacz też:  Inwestowanie w nieruchomość w 2022 roku — dobry sposób na ochronę oszczędności?

Efekt kuli śnieżnej

Pierwszą sprawą jest tak zwany efekt kuli śnieżnej. Jego działanie opiera się na systematyczności. Inwestowanie nawet niewielkich kwot wiąże się z osiąganiem pewnych zysków. Warto przeznaczać je na kolejne inwestycje, które również generują zyski. Chodzi o to, aby zyski płynęły nie tylko z inwestycji, ale również z reinwestycji. Dzięki temu profity stają się spore.

Dywersyfikacja portfela

Portfel inwestycyjny, nawet ten najmniejszy, powinien zostać zdywersyfikowany. Oznacza to, że środki należy lokować w różnych instrumentach finansowych. Dzięki temu ogranicza się ryzyko inwestycyjne i zwiększa szanse na zysk.

Musisz jednak pamiętać, że od transakcji pobierane są prowizje. Uszczuplają one zainwestowaną sumę. W skrajnych przypadkach może się okazać, że zainwestowana kwota jest tak niska, że jej zdywersyfikowanie nie będzie opłacalne.

Podsumowując, inwestowanie nawet niewielkich kwot ma sens. Należy jednak robić to systematycznie. Istnieje wiele możliwości, w co zainwestować 100 zł. Ostateczna decyzja powinna być uzależniona od predyspozycji inwestora oraz jego skłonności do podejmowania ryzyka.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
W co zainwestować 1000 zł

W co zainwestować 1000 zł? Najlepsze pomysły na dobry początek

Następny artykuł
Inwestowanie w kryptowaluty

Inwestowanie w kryptowaluty – informacje dla początkujących

Zobacz też