Jak inwestować w 5G? Technologia nowoczesnej sieci a plany inwestycyjne?

Sieć komórkowa piątej generacji jest postrzegane przede wszystkim przez pryzmat nowoczesnych technologii. Coraz częściej jednak zwraca się uwagę także na możliwości alokowania kapitału w sektorze infrastruktury mobilnej 5G. Jak inwestować w 5G?
Jak inwestować w 5G

Technologia piątej generacji sieci bezprzewodowych to jedna z największych nowinek technologicznych ostatnich lat. Jest ona następcą dotychczas stosowanych połączeń 2G, 3G oraz 4G. Już teraz eksperci są zdania, że połączenie to będzie szeroko wykorzystywane zarówno w biznesie, jak i życiu prywatnym (social media itp.). Nie ma zatem nic dziwnego, że w sieci można znaleźć dyskusje odnośnie tego, jak inwestować w 5G. Istnieje spora szansa na to, że w długiej perspektywie będzie to ciekawa inwestycja.

Technologia 5G — co to takiego? Czy jest to rewolucja w segmencie telekomunikacyjnym?

Technologia połączenia bezprzewodowego 5G to temat, który w ostatnich latach staje się coraz bardziej medialny. Transmisja danych piątej generacji obecnie jest postrzegana jako sektor, który będzie miał znaczący wpływ na gospodarkę. Zdaniem ekspertów 5G oznacza liczne korzyści dla przeciętnego użytkownika, w tym m.in. mniejsze ryzyko opóźnień, większa niezawodność oraz szerokie możliwości zastosowania.

Jak inwestować w 5G?

Na chwilę obecną nie istnieje coś takiego jak giełda spółek obsługujących 5G. Taki stan rzeczy nie zmienia jednak faktu, że nie da się osiągać zysków z tytułu inwestycji w ten sektor. Wręcz przeciwnie — obecnie na giełdach papierów wartościowych działają spółki oferujące usługi telekomunikacyjnej, które w ramach codziennej działalności zaczynają wykorzystywać ten standard komunikacji bezprzewodowej. Oto niektóre z nich:

  • T-Mobile. Wprawdzie grupa działająca w Polsce nie jest notowana na GPW, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by kupić akcje T-Mobile US na amerykańskim rynku (NASDAQ),
  • Cyfrowy Polsat — kojarzony głównie z telewizją satelitarną Cyfrowy Polsat to jeden z pionierów na rynku transferu danych 5G w Polsce,
  • Skyworks Solutions, czyli firma przemysłowa, która w ramach swojej działalności wytwarza takie ważne dla telekomunikacji wyroby jak np. półprzewodniki. Oprócz tego Skyworks Solutions to jeden z ważniejszych producentów chipów na świecie.
Zobacz też:  Stagflacja – w co inwestować, by chronić swoje oszczędności?


Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
Stagflacja w co inwestować

Stagflacja – w co inwestować, by chronić swoje oszczędności?

Następny artykuł
Inwestycja w siebie

Inwestycja w siebie. Co to właściwie oznacza?

Zobacz też