W co zainwestować 1000 zł? Najlepsze pomysły na dobry początek

Aby być inwestorem, wcale nie są potrzebne spore kwoty. Można zacząć od niewielkich i stopniowo zwiększać swój kapitał. Zastanawiasz się, w co zainwestować 1000 zł? Sprawdź nasze propozycje!
W co zainwestować 1000 zł

Regularne inwestowanie niewielkich kwot potrafi przynieść naprawdę imponujące zyski. Zanim jednak rozpoczniesz swoją przygodę z inwestowaniem, zastanów się, jakich efektów oczekujesz i jak bardzo odporny na ryzyko jesteś. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów, w co zainwestować 1000 zł. Wybierz najwygodniejszy dla siebie i zacznij zarabiać!

Dobry początek, czyli zanim zainwestujesz  pierwszy 1000 zł

Musisz wiedzieć, że nawet niewielkie inwestycje są powodem do dumy. Jeśli możesz sobie na nie pozwolić, oznacza to najprawdopodobniej, że nie masz problemu z zachowaniem płynności finansowej, a więc znajdujesz się w lepszej sytuacji niż większość Polaków.

Jeśli planujesz rozpocząć swoją przygodę z inwestowaniem, pamiętaj, że bezpieczne inwestowanie z pewnym zyskiem nie istnieje, Cechą charakterystyczną inwestycji jest towarzyszące im ryzyko. Im ono wyższe, tym większa szansa na duży zysk, ale jednocześnie i na osiągnięcie strat.

Tysiąc złotych to niewielka kwota, jeśli mówi się o inwestycjach, dlatego najprawdopodobniej nie pozwoli ona na zakup kilku instrumentów z potencjałem. Lepiej skupić się na jednym, ale dobrze przemyślanym. Zysk, który przyniesie, pomoże poszerzyć twój portfel inwestycyjny w przyszłości. Wówczas będziesz mógł pomyśleć o dywersyfikacji.

Inwestycja w papiery dłużne

Mianem papierów dłużnych określane są obligacje. Te emitowane są przez Skarb Państwa oraz spółki notowane na giełdzie. Obligacje skarbowe uznaje się za jeden z bezpieczniejszych instrumentów finansowych. Niestety ich stopa zwrotu nie jest wysoka, dlatego nie pozwalają one w znacznym stopniu powiększyć oszczędności.

A może zainwestować 1000 zł w waluty?

Jeśli zastanawiasz się, w co inwestować małe kwoty, rozważ transakcje na rynku Forex. To miejsce, gdzie możesz zakupić i sprzedać waluty. To inwestycja bardziej ryzykowana od obligacji i wymagająca sporej wiedzy, wyczucia i przeprowadzania analiz rynkowych.

Zobacz też:  Inwestycja w ziemię – czy warto kupić działkę budowlaną?

Zakup akcji spółek giełdowych

Tysiąc złotych to wystarczająca kwota, aby rozpocząć przygodę z Giełdą Papierów Wartościowych. Kupisz tam wspomniane już obligacje, ale również akcje. Te drugie powinny zwrócić uwagę młodych inwestorów skłonnych podjąć ryzyko i mających apetyt na spory zysk.

Warto wiedzieć, że akcje poszczególnych spółek cechują się odmiennym poziomem ryzyka. Dla odważnych polecamy papiery młodych, ale dobrze rokujących przedsiębiorstw, Ci bardziej ostrożni powinni postawić na starsze firmy o ustabilizowanej pozycji rynkowej.

Zakup jednostek uczestnictwa w funduszach inwestycyjnych

Zakupując jednostki uczestnictwa w funduszach inwestycyjnych, tak naprawdę oddajesz swoje oszczędności w ręce grona analityków i specjalistów zarządzających danym funduszem. Na rynku istnieje bardzo dużo funduszy zorientowanych na rozmaite instrumenty. Zazwyczaj im bardziej skomplikowana jest ich budowa, tym wyższe ryzyko je charakteryzuje.

A może zainwestować pieniądze w złoto?

Złoto od lat uważane jest za bezpieczny środek do przechowywania oszczędności. Patrząc na wykresy długoterminowe, faktycznie trzeba zauważyć, że kurs złota nie ulega dużym wahaniom. Nie oznacza to jednak, że złote inwestycje krótkoterminowe nie mogą zadowolić początkujących traderów.

Warto, abyś wiedział, że zakup niewielkich ilości złota może być nieopłacalny z punktu widzenia wysokich kosztów manipulacyjnych.

Zarób na crowdfundingu

Uczestnictwo w finansowaniu społecznościowym to bardzo ryzykowana inwestycja. Jeśli jednak będziesz miał dobre wyczucie i wspomożesz rozwój prawdziwej perły wśród przedsiębiorstw, to istnieje spora szansa, że w długim okresie nie tylko pokonasz inflację, ale też staniesz się znacznie zamożniejszym człowiekiem niż dzisiaj.

Przeczytałeś nasz artykuł i ciągle zastanawiasz się, w ca zainwestować 1000 zł? Daj sobie czas. Przeanalizuj wszystkie możliwości. Poczytaj więcej o instrumentach, które cię zainteresowały, a później daj sobie szansę na sukces!



Zobacz także:
Zobacz też:  Inwestycje alternatywne: na czym polega inwestowanie w plakaty i czy warto to robić?
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
Inwestycje długoterminowe

Inwestycje długoterminowe

Następny artykuł
W co zainwestować 100 zł

W co zainwestować 100 zł?

Zobacz też