W co inwestować krótkoterminowo, by zarobić jak najwięcej?

Sytuacja gospodarcza jest niepewna. Skoro nie wiadomo, co będzie działo się za kilka miesięcy, to zrozumiałe jest, że nie chcesz długo czekać na zwrot z inwestycji. Dowiedz się, w co inwestować krótkoterminowo i jak zadbać o bezpieczeństwo podczas takiego inwestowania.
W co inwestować krótkoterminowo

Masz poczucie, że twoje pieniądze marnują się na koncie w banku? Sprawdź, w co inwestować krótkoterminowo, by zapewnić sobie znacznie wyższe zyski. Przekonaj się, że warto inwestować nawet wówczas, gdy nie masz doświadczenia w grze na giełdzie czy zakupach aktywów!

Czym charakteryzuje się inwestowanie krótkoterminowe?

Inwestowanie krótkoterminowe to takie, które ma zapewnić zysk w okresie nie dłuższym niż 12 miesięcy. Pod względem doboru instrumentów finansowych czy od strony technicznej nie różni się ono niczym od inwestowania długoterminowego. Trzeba jednak pamiętać, że takie inwestycje mogą się w niektórych przypadkach wiązać z większym ryzykiem. Inwestowanie krótkoterminowe wymaga też najczęściej poświęcenia dużej uwagi np. na sytuację na giełdzie czy na rynkach walutowych. To właśnie dynamiczne zmiany w kursach akcji czy walut stwarzają najlepszą okazję do zarobku.

Jak inwestować w akcje, by szybko osiągnąć zysk?

Akcje spółek giełdowych mogą być sposobem na inwestycję krótkoterminową, która przyniesie duży zysk. Ważne jest jednak, by rzetelnie się przygotować do takiego przedsięwzięcia i już zawczasu przyjrzeć się rynkowi oraz sytuacji firm, w które chcesz inwestować.

W co inwestować krótkoterminowo na giełdzie papierów wartościowych? Do wyboru masz kilka dróg, np.:

  • zakup i sprzedaż akcji wybranych spółek – warto zwrócić uwagę na te, które obecnie są w nie najlepszej sytuacji finansowej, ale planują np. ekspansję na nowe rynki, premierę nowego produktu itp. działania, które podniosą ich wartość;
  • inwestowanie w spółki, które zamierzają wejść do indeksów WIG, WIG20 lub zagranicznych, co spowoduje zwiększenie popytu na akcje.
Zobacz też:  Jak inwestować w nieruchomości i osiągać pasywne dochody

Minusem krótkoterminowego inwestowania w akcje są dość wysokie koszty. W krótkim okresie musisz liczyć się z wysokimi opłatami maklerskimi, które nie rozkładają się na wiele miesięcy, przez co twój przychód jest znacznie mniejszy.

Więcej na temat inwestycji krótkoterminowych znajdziesz nas stronie: https://magazynprzedsiebiorcy.pl/inwestycja-krotkoterminowa

Czy krótkoterminowe inwestowanie w nieruchomości obecnie się opłaca?

Jeszcze do niedawna niemal 50% nieruchomości na rynku było kupowanych w celach inwestycyjnych. Nabywcami części z nich byli tzw. flipperzy, czyli osoby, które kupowały mieszkania, by po krótkim czasie sprzedaż je z zyskiem. Czy takie inwestowanie nadal się opłaca?

W 2022 roku mieliśmy do czynienia z poważnymi zmianami na rynku nieruchomości. Przede wszystkim wynika to z mniejszego popytu. Podwyżki stóp procentowych spowodowało, że wielu osób nie stać na kredyty hipoteczne. Oznacza to, że kupionego w celach inwestycyjnych mieszkania może nie udać ci się sprzedać tak szybko, jak miało to miejsce jeszcze kilka miesięcy temu. Jeśli zastanawiasz się, w co inwestować krótkoterminowo, zakup nieruchomości może nie być dobrą odpowiedzią. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie kupno mieszkania pod wynajem.

W co inwestować krótkoterminowo – kryptowaluty czy waluty klasyczne?

Handel kryptowalutami jest jednym z polecanych w internecie sposobów na krótkoterminowe inwestowanie. Jak to wygląda w praktyce? Przypomina to nieco handel akcjami na giełdzie. Kursy kryptowalut ulegają w krótkim czasie dość dużym wahaniom i właśnie to jest źródłem zysku inwestorów. Innym sposobem jest „mining”, czyli kopanie kryptowalut, polegające na dołączaniu nowych bloków do łańcucha – blockchain. Zarówno jedna, jak i druga metoda, wymagają dużej wiedzy i obserwowania rynku walutowego. W przypadku kopania bitcoinów konieczne jest dodatkowo posiadanie zaawansowanego komputera.

Jak widzisz, krótkoterminowe inwestowanie w waluty typu bitcoin nie jest niczym prostym. Jeśli nie masz doświadczenia lub gotowości do zdobycia skomplikowanej wiedzy, lepszym rozwiązaniem dla ciebie może być zakup tradycyjnych walut obcych. Franki szwajcarskie, dolary czy euro możesz kupować za pośrednictwem banku i przechowywać je na kontach walutowych. Twoim zyskiem przy takich inwestycjach będzie różnica pomiędzy kursem sprzedaży i kupna.

Zobacz też:  Czy warto kupować euro: w jakie waluty warto inwestować w 2023 roku

Czy lokaty krótkoterminowe to dobry sposób na inwestowanie?

W co inwestować krótkoterminowo, gdy nie masz doświadczenia i boisz się ryzyka? Lokaty krótkoterminowe mogą być rozwiązaniem dla ciebie! W większości banków, oprócz lokat długoterminowych, na które wpłaca się pieniądze na 12 miesięcy, znajdziesz również 3- i 6-miesięczne. W przypadku takich inwestycji zarabiasz dzięki odsetkom. Zysk jest oczywiście mniejszy niż w przypadku lokat długoterminowych, ale jednocześnie twoje pieniądze są „zamrażane” na krótki czas, co pozwoli ci zapewnić sobie większe bezpieczeństwo finansowe.

Chcesz inwestować w krótkoterminowe produkty finansowe? Jeśli dobrze się do tego przygotujesz i zadbasz o bezpieczeństwo swoich pieniędzy, taka inwestycja może się opłacić!Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
inwestowanie w plakaty

Inwestycje alternatywne: na czym polega inwestowanie w plakaty i czy warto to robić?

Następny artykuł
Czy warto inwestować w działki budowlane w 2022

Czy warto inwestować w działki budowlane w 2022 roku? Inwestycje w grunty i ziemię

Zobacz też