Arkadiusz

Absolwent studiów doktoranckich na Uniwersytecie Wrocławskim na kierunku Ekonomia. Inwestycjami i giełdą interesował się już od nastoletnich lat.

Czy firma cateringowa to dobra inwestycja? Jak wejść na rynek

W świecie zdominowanym przez pośpiech, wielu z nas docenia wygodę dostawy zdrowych posiłków prosto do drzwi. To sprawia, że inwestycja w firmę cateringową, zwłaszcza dietetyczną, może wydawać się kusząca. Ale czy naprawdę warto? I jakie wyzwania czekają inwestorów na tym rynku?
Pożyczka pod zastaw ziemi rolnej

Pożyczka pod zastaw ziemi rolnej

Szukasz sposobu na dodatkowe finansowanie, a jesteś właścicielem ziemi rolnej? Pożyczka pod zastaw ziemi rolnej może być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Pozwól, że przybliżymy Ci, jak to działa, kto może z niej skorzystać i jakie są związane z nią warunki.
Inwestycje w branży cateringu i diety pudełkowej – trend czy stabilny rynek

Inwestycje w branży cateringu i diety pudełkowej – trend czy stabilny rynek?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, dlaczego dieta pudełkowa zdobywa tak wielkie uznanie w Polsce? W dobie poszukiwania wygody i zdrowego stylu życia, catering dietetyczny staje się nie tylko modny, ale także dochodowym segmentem rynku. Czy jest to jednak inwestycja na lata? Oto kilka faktów i analiz.
ceny mieszkań we francji

Ceny mieszkań we Francji – drogo czy tanio?

Planujesz przeprowadzkę do Paryża? Marzy ci się mieszkanie w innym kraju? Sprawdź, jak kształtują się ceny mieszkań we Francji i zobacz, jak wypadają w porównaniu do cen w Polsce.
Agent ubezpieczeniowy przekazuje umowę do podpisania rodzinie

Czym jest CRM dla agentów ubezpieczeniowych?

Zastanawiałeś się kiedykolwiek, czym jest CRM dla agentów ubezpieczeniowych? Podejrzewam, że tak, skoro tu jesteś. Przygotowałem tekst, który pomoże ci zrozumieć to zagadnienie w pełni. Czytając go, dowiesz się o wszystkim, co musisz wiedzieć o tym niezwykle pomocnym narzędziu. Zapraszam do lektury.
czy warto kupić liry tureckie w polsce

Czy warto kupić liry tureckie w Polsce? Poradnik

Jeśli zastanawiasz się, czy warto kupić liry tureckie w Polsce, to w poniższym artykule znajdziesz odpowiedź. Niezależnie od tego, czy planujesz wczasy w Turcji, czy chodzi ci po głowie większa inwestycja w tę walutę.
W co zainwestować 100 zł

W co zainwestować 100 zł?

Inwestowanie wcale nie musi oznaczać lokowania w instrumenty finansowe dużych sum pieniędzy. Już niewielkie kwoty inwestowane w regularny sposób potrafią przynosić spore zyski. Sprawdź, w co zainwestować 100 zł!
Inwestycje długoterminowe

Inwestycje długoterminowe

Inwestycje długoterminowe swoim terminem przekraczają okres 12 miesięcy. Są wygodne, ponieważ nie wymagają od inwestora aktywnego działania. Sprawdź, w co możesz inwestować długoterminowo!
czy warto kupić działkę rod

Czy warto kupić działkę ROD?

Zastanawiasz się, czy warto kupić działkę ROD? Musisz wiedzieć, że to specyficzny rodzaj inwestycji. W tym przypadku grunt się dzierżawi, a więc nie należy on do działkowca. Co jeszcze warto wiedzieć?
Inwestycja w fotowoltaikę

Inwestycja w fotowoltaikę – czy warto?

Inwestycja w fotowoltaikę może oznaczać zamontowanie paneli na własnym dachu, ale również dofinansowanie większych projektów w postaci farm paneli fotowoltaicznych. Sprawdziliśmy, czy taka lokata kapitału ma szanse na zysk!
recesja w co inwestować

Recesja – w co inwestować w dobie kryzysu?

Ogólne pogorszenie nastrojów, wzrastające bezrobocie, spadające PKB oraz narastająca inflacja, to znak, że nadeszła recesja. W co inwestować w czasie kryzysu gospodarczego, aby pieniądze nie straciły na wartości? Podpowiadamy!
Inwestycja w startupy

Inwestycja w startupy – czy to dobry pomysł?

Inwestycja w startupy nie będzie rozwiązaniem dla każdego. W tym przypadku wymaga jest spora wiedza i intuicja, ale też odporność na ryzyko inwestycyjne. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć!
w co inwestować w młodym wieku

Jak i w co inwestować w młodym wieku?

Inwestowanie w młodym wieku posiada zasadniczą zaletę – ma się sporo czasu na popełnianie błędów i naukę na nich. Najlepsi młodzi inwestorzy kończą studia z milionami na kontach. Sprawdź, jak i w co inwestować w młodym wieku, aby zwiększyć swoją szansę na sukces!
inwestycja w wino

Inwestycja w wino – co warto wiedzieć?

Inwestowanie w wino można uznać za pewien rodzaj kolekcjonerstwa – zbierasz najlepsze trunki, a po kilku latach odsprzedajesz je z zyskiem. Taki rodzaj biznesu wymaga jednak posiadania sporej wiedzy, ponieważ jest szereg win, które pomimo swojej doskonałości nie zyskują na wartości.
Inwestowanie małych kwot w kryptowaluty

Inwestowanie małych kwot w kryptowaluty – czy to się opłaca?

Początkujący młodzi inwestorzy często nie posiadają dużych oszczędności. Mają za to spore chęci rozpoczęcia przygody z pomnażaniem własnego kapitału. Czy inwestowanie małych kwot w kryptowaluty będzie dla nich dobrym rozwiązaniem? Sprawdziliśmy!
czy warto kupić złoto w gruzji

Czy warto kupić złoto w Gruzji?

Wybierasz się do Gruzji na wakacje lub w celach biznesowych? Złoto kupione na pamiątkę w jednym z gruzińskich sklepów jubilerskich może być nie tylko atrakcyjną i oryginalną ozdobą, ale także udaną inwestycją. Sprawdź, czy warto kupić złoto w Gruzji i gdzie najlepiej udać się na zakupy.
w co inwestować aby nie płacić podatków

W co inwestować, aby nie płacić podatków?

Podobno śmierć i podatki to jedyne pewne rzeczy na tym świecie. Czy jednak rzeczywiście jesteś skazany na dzielenie się swoim dochodem z urzędem skarbowym? Dowiedz się, w co inwestować, aby nie płacić podatków.
Inwestycja w siebie

Inwestycja w siebie. Co to właściwie oznacza?

Chcesz wiedzieć, czym jest inwestycja w siebie? Jeśli tak, to przeczytaj przygotowany przez nas tekst. Zyskasz dzięki temu ciekawe informacje. Kto wie, być może da Ci to impuls do dalszego rozwoju?
Stagflacja w co inwestować

Stagflacja – w co inwestować, by chronić swoje oszczędności?

Gdy wysoki wskaźnik inflacji utrzymuje się przez dłuższy czas, a jednocześnie towarzyszy mu spowolnienie gospodarcze, pojawia się stagflacja. W co inwestować w takim trudnym okresie? Sprawdź, jakie inwestycje zabezpieczą twoje oszczędności i przyniosą ci długofalowe zyski!
W co inwestować w czasie wojny

W co inwestować w czasie wojny?

Czy w obecnej sytuacji gospodarczej i politycznej lepiej trzymać pieniądze na koncie, czy przeznaczyć je na inwestycje? W co inwestować w czasie wojny i jak zadbać o bezpieczeństwo takich inwestycji? Przeczytaj nasze porady!
czy warto kupić złoto z Dubaju

Czy warto kupić złoto w Dubaju?

Inwestycje w złoto są uważane za jedne z pewniejszych i bezpieczniejszych. Chcesz ulokować część swojego kapitału w ten sposób? Kupuj złoto tam, gdzie jest stosunkowo tanie – wówczas możesz liczyć na wyższy zysk. Czy warto kupić złoto w Dubaju, np. podczas wyjazdu wakacyjnego? To dobry pomysł, o ile wiesz, jak i gdzie kupować. Przeczytaj nasz poradnik!
jak inwestować w surowce

Jak inwestować w surowce? Poradnik inwestowania

Surowce to popularna klasa aktywów – zarówno wśród inwestorów, jak i daytraderów. Dają one bowiem duże możliwości, a także pozwalają na realne zarobki. Żeby jednak to się opłacało, trzeba wiedzieć, jak inwestować w surowce.
Jak inwestować w waluty

Jak inwestować w waluty? Poradnik dla inwestorów

Jeśli zastanawiasz się, jak inwestować w waluty, to powinieneś poznać kilka kluczowych zasad. Jednocześnie zwrócimy twoją uwagę na obecną, niezwykle złożoną sytuację na światowym rynku walut.
w jaka walutę inwestować 2022

W jaką walutę inwestować? 2022 rok a oszczędności

Jeszcze kilkanaście miesięcy temu odpowiedzenie na pytanie, czy warto inwestować w waluty, nie byłoby trudne. Obecnie jednak sprawa mocno się skomplikowała. W jaką walutę inwestować? 2022 rok przyniósł szereg zmian, które trzeba wziąć pod uwagę.
W co inwestować w kryzysie

W co inwestować w kryzysie?

Spowolnienie w gospodarce czy kryzys? Niezależnie od tego, co czeka nas w najbliższych miesiącach, warto zabezpieczyć swoje środki finansowe. W co inwestować w kryzysie, aby nie stracić oszczędności?