Inwestycje w metale szlachetne – srebro, a może złoto?

Czy inwestycje w metale szlachetne są obecnie dobrym rozwiązaniem? Sytuacja na rynku jest trudna, ale są rozwiązania, które gwarantują bezpieczne lokowanie kapitału. Dowiedz się więcej na ich temat.
inwestycje w metale szlachetne

Inwestowanie w metale szlachetne cieszy się dużą popularnością, ponieważ to rozwiązanie bezpieczne. Jednak 2022 rok przyniósł nam wiele zawirowań, które bezpośrednio wypłynęło również na rynek srebra, złota czy platyny. Czy inwestycje w metale szlachetne są obecnie dobrym rozwiązaniem? Podpowiadamy!

Inwestycje w metale szlachetne – czy to się opłaca?

W ostatnich latach inwestycje w metale szlachetne uważane były za bezpieczne i pewne, a jednocześnie na tyle dochodowe, że warto było je przeprowadzać. Obecny rok wywrócił sytuację na rynkach do góry nogami, to efekt między innymi inflacji, dlatego nie można być pewnym żadnego rozwiązania. Choć wahania są większe, wciąż jest to rozwiązanie uznawane za wydajne, a jednocześnie obarczone niewielkim ryzykiem. Żeby jednak faktycznie się opłacało, warto polować na chwilowe spadki cen najcenniejszych kruszców – oczywiście złota i srebra, ale również platyny, palladu oraz rodu.

Jak inwestować w metale szlachetne? Złoto, srebro i inne

Jeśli chodzi o metale szlachetne, inwestycja w złote sztabki wydaje się najlepszym wyjściem. Wahania cen na rynku – mimo wojennych niepokojów, a także inflacji, która występuje w wielu krajach – nie są duże. Popyt jest wciąż duży, co bezpośrednio przekłada się na cenę kruszcu. Podobnie wygląda sytuacja ze srebrnymi monetami, ale w tym wypadku ewentualne zyski będą znacząco mniejsze. Zmiany kursu są również nieco większe niż w przypadku złota, co powinno mieć znaczenie dla inwestorów.

Oceniając obecną podaż, na pewno nie można zapominać o mniej popularnych, ale również mających duży potencjał kruszcach – chociażby platynie. Przemysł wciąż generuje zapotrzebowanie na metale szlachetne, dlatego inwestycja, choć minimalnie bardziej ryzykowna niż kilka lat temu, nadal jest odpowiednim wyborem dla osób rozwijających swój portfel inwestycyjny. 

Zobacz też:  Jak inwestować w surowce? Poradnik inwestowania

Nie ma wątpliwości co do tego, że warto inwestować w złoto czy srebro, ale również inne metale szlachetne. Rok 2022 przyniósł wiele zawirowań, które wpłynęły na rynek inwestycyjny, ale akurat w wypadku wspomnianego kruszcu sytuacja wydaje się opanowana. Oczywiście warto mieć świadomość, ze wahania mogą być większe, niż jeszcze kilkanaście miesięcy wcześniej. Waluty zmieniają swoje kursy, odnotowywany jest wzrost cen – wszystko może mieć wpływ na giełdę, dlatego inwestycje w metale szlachetne należy przeprowadzać rozsądnie.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
Inwestowanie w nieruchomość

Inwestowanie w nieruchomość w 2022 roku — dobry sposób na ochronę oszczędności?

Następny artykuł
inwestowanie w zboże

Inwestowanie w zboże – czy to szansa na zysk?

Zobacz też