Inwestycja w garaże i miejsca postojowe – czy ich wynajem się opłaca?

Zakup nieruchomości to najlepsza lokata kapitału. Coraz większą popularnością cieszy się inwestycja w garaże i miejsca postojowe, Ta nie wymaga dużych nakładów pieniężnych, jest relatywnie bezpieczna i gwarantuje stały, ale niewielki zysk.
inwestycja w garaże

Inwestycja w garaże oraz miejsca postojowe staje się w Polsce coraz bardziej popularna. Ludzie chętnie wynajmują takie nieruchomości, szczególnie w dużych miastach, gdzie ciężko znaleźć wolne i bezpłatne miejsce postojowe. To propozycja dla inwestorów, którzy szukają alternatywnych i bezpiecznych sposobów na inwestycje, a jednocześnie nie posiadają zbyt dużych oszczędności oraz nie oczekują spektakularnych zysków.

Dlaczego inwestowanie w garaże na wynajem ma sens?

Inwestowanie w garaże na wynajem jest w Polsce mało popularną metodą na pomnażanie kapitału. Tymczasem nasz kraj uznaje się za jeden z bardziej zmotoryzowanych w Unii Europejskiej. Liczba samochodów w polskich gospodarstwach domowych oraz osób posiadających prawo jazdy stale wzrasta. Jednocześnie coraz trudniej znaleźć bezpieczne i bezpłatne miejsce postojowe. Zdarza się, że mieszkańcy dużych miast przyjeżdżając do domu nie mają gdzie pozostawić swojego auta.

Inwestycja w garaże i miejsca postojowe – zalety

Podstawową zaletą inwestowania w garaże jest brak konieczności angażowania dużych nakładów pieniężnych. To jednocześnie doskonały sposób na wejście na rynek nieruchomości dla początkujących inwestorów. Dodatkowo inwestowanie w garaże jest bezpieczne i gwarantuje osiąganie długookresowego, cyklicznego i stabilnego zysku. Nie istnieje tutaj konieczność angażowania środków w podnoszenie wartości nieruchomości. Inwestycja w miejsca do parkowania należy do bezobsługowych – zazwyczaj nie ma tutaj problemów najemcami i zbędnych formalności.

Inwestowanie w garaże na wynajem – wady

Zakup garażu na wynajem to typ inwestycji długoterminowej, która gwarantuje stabilny i cykliczny, ale niski przychód. Oznacza to, że zwrot nakładów nastąpi w długim okresie czasu (po kilku latach), a późniejsze zyski nie będą wysokie.

Zobacz też:  Jak oszczędzać na emeryturę? Sposoby na inwestowanie pieniędzy

Jak inwestować w garaże?

Inwestowanie w garaże nie jest trudne. Wystarczy wybrać odpowiednią nieruchomość. Podstawowe znaczenie ma tutaj lokalizacja. Najlepiej wybierać garaże i miejsca postojowe usytuowane jednocześnie blisko blokowisk i centrów miast, gdzie parkingi miejskie są płatne, a mieszkańcy nie posiadają do dyspozycji garaży podziemnych. Idealny garaż będzie nie tylko zlokalizowany blisko domu, ale też łatwo dostępny, monitorowany oraz wyposażony w elektryczną bramę garażową na pilota.

Inwestowanie w garaże – ile może kosztować wynajem garażu?

Inwestycja w garaże wiąże się z możliwą do osiągnięcia stopą zwrotu w wysokości około 5-10% rocznie. Oczywiście osiągniesz ją, kiedy będziesz wynajmował garaż bez przerw.

Koszt wynajmu garażu samodzielnego waha się w granicach od 200 do 700 złotych za miesiąc w zależności od lokalizacji. Za wynajem naziemnego miejsca postojowego będziesz mógł otrzymać 100-400 złotych miesięcznie.

Zakup przeciętnego miejsca postojowego w dużym mieście to koszt rzędu około 30 tysięcy złotych. Na przedmieściach cena ta potrafi być dwa razy niższa.

Podsumowując, inwestycja w garaże nie cieszy się w Polsce dużą popularnością. To bezpieczny i stabilny, ale mało zyskowny sposób na pomnażanie kapitału.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
inwestycje w monety

Inwestycje w monety: w jakie monety inwestować i jak to robić?

Następny artykuł
inwestycja w ziemię

Inwestycja w ziemię – czy warto kupić działkę budowlaną?