Pożyczka w 15 minut – kto może wnioskować o taką pożyczkę?

Mężczyzna w białej koszuli z pieniędzmi

Firmy pożyczkowe obecnie mocno rywalizują o klienta. Dlatego też pożyczkę można uzyskać szybko i wygodnie, na konkurencyjnych warunkach, bez wychodzenia z domu czy wypełniania sterty uciążliwych dokumentów. Nie ma także konieczności przesyłania zaświadczeń o zarobkach lub innych źródłach dochodu. Mimo wszystko są jednak pewne ograniczenia. Warto posiadać wiedzę, kto może wnioskować o pożyczkę w 15 minut.

Podstawowe warunki, które należy spełniać, aby zostać pożyczkobiorcą

Trzeba oczywiście posiadać pełnię praw cywilnych, a więc być osobą pełnoletnią. Często wymogiem jest polskie obywatelstwo. Niektóre firmy podchodzą do tego liberalnie i udzielają pożyczek również obcokrajowcom, jednak nie jest to regułą. W przypadku obcokrajowców może pojawić się konieczność dostarczenia dodatkowych zaświadczeń. np. o miejscu zamieszkania lub zatrudnieniu. To wydłuża cały proces. W celu potwierdzenia danych osobowych należy oczywiście posiadać ważny dokument tożsamości.

Jak długo faktycznie czeka się na pieniądze?

Pożyczka w 15 minut to najlepsze rozwiązanie dla osób, którym zależy na czasie. Doskonale sprawdza się w nieprzewidzianych sytuacjach, kiedy natychmiast trzeba uiścić określone wydatki. Dotyczy to wszelkich awarii czy zdarzeń losowych. Wówczas wystarczy wypełnić prosty wniosek online. Decyzja o udzieleniu kredytu zapada w kwadrans. Pieniądze księgują się na wskazanym przez wnioskującego koncie często jeszcze tego samego dnia.

Tego typu rozwiązanie w postaci ekspresowej gotówki uratowało już wiele osób w podbramkowych sytuacjach. Czasami bowiem ludzie dysponują odpowiednim kapitałem, ale jest on zamrożony np. w giełdowych akcjach. Wypłata z rachunku inwestycyjnego zajmuje 2-3 dni, tymczasem w przypadku pożyczki na oświadczenie środki są już dostępne w ciągu 24 godzin.

Zobacz też:  Płatności online w branży muzycznej. Nowe możliwości dla artystów i fanów

Czy można pożyczyć pieniądze bez umowy o pracę?

Jak najbardziej. Firmy udzielające tzw. chwilówek zdają sobie sprawę z tego, że mnóstwo osób pracuje na podstawie umowy zlecenie, umowy o dzieło lub na zatrudnieniu, czyli tak zwanej umowie B2B. Dlatego pożyczkodawca nie wymaga zaświadczeń o zarobkach. 

Najczęściej w zupełności wystarczy samodzielnie wypełniane oświadczenie o uzyskiwanych dochodach. To rozwiązanie bardzo wygodne, które wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klienta. Wiąże się także z okazaniem zaufania drugiemu człowiekowi. Dlatego ludzie coraz częściej zwracają się po pożyczki do instytucji pozabankowych, które mają po prostu bardziej przyjazną obsługę i dużo bardziej liberalny system przyznawania środków finansowych.

Czy da się szybko zaciągnąć pożyczkę bez BIK?

Osoby zadłużone często obawiają się takiej weryfikacji. Nie da się jej jednak uniknąć. Sprawdzanie baz dłużników to obecnie część procedury pożyczkowej. Wszystkie firmy, które udzielają kredytów, powszechnie stosują taką praktykę, aby świadomie móc oszacować ryzyko kredytowe. W przypadku, gdy figuruje się w BIKm droga do uzyskania pożyczki niekoniecznie jest od razu zamknięta. Cała procedura może się jednak wydłużyć. 

Niektóre podmioty indywidualnie rozpatrują każdy przypadek. Czasami potrzebna jest dodatkowa weryfikacja. Bywa, że pożyczkodawca proponuje nieco inne warunki. Np. zmniejsza kwotę albo podnosi oprocentowanie.,,

Na jak długo można pożyczyć pieniądze?

Często pożyczkę w 15 minut biorą osoby, którym zależy na szybkiej spłacie. Im krótszy czas kredytowania, tym mniejsze oprocentowanie. Obecnie minimalny okres zobowiązania wynosi 61 dni. Dla większości klientów to optimum. Niektórzy decydują się jednak na przedłużenie tego czasu. Nic oczywiście nie stoi na przeszkodzie. Chodzi o to, by dopasować wysokość raty do konkretnych możliwości zarobkowych.



Zobacz także:
Zobacz też:  Działka pod farmę fotowoltaiczną – czy ta inwestycja się zwróci?
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
inwestycja w farmy fotowoltaiczne

Inwestycja w farmy fotowoltaiczne w Polsce – zasady, korzyści, zysk

Następny artykuł

Badanie kamerą termowizyjną – latem czy zimą?

Zobacz też