Jak skutecznie obniżyć rachunki za prąd w firmie?

Koszty prądu są niemal zawsze głównymi, jakie ponosi każde przedsiębiorstwo. Wciąż rosnące ceny energii elektrycznej powodują, że właściciele firm poszukują coraz to nowych rozwiązań, które zmniejszałyby zużycie prądu w ich firmach. Jak skutecznie i na stałe obniżyć rachunki za energię w firmie?

Zdywersyfikuj źródła energii

Jednym z najlepszych sposobów na zmniejszenie kosztów związanych z prowadzeniem działalności jest skorzystanie z darmowej energii, jaką jest energia uzyskiwana z promieniowania słonecznego, czyli inwestycja we własne zasilanie. Panele fotowoltaiczne, dostępne na http://www.esoleo.pl, w połączeniu z możliwościami gromadzenia energii w magazynach energii, umożliwiają praktycznie całkowicie darmowe napędzanie urządzeń, jakimi operujesz w swojej działalności, zasilanie sprzętu biurowego czy oświetlenia. Jest to równoznaczne z uniezależnieniem się od dostawców energii. Z instalacją fotowoltaiczną do 50 kWp nie musisz martwić się o konieczność uzyskania dodatkowych pozwoleń. Co więcej, skorzystać możesz z różnorodnych form dofinansowania czy kredytowania inwestycji, które będą korzystne dla rozliczeń twojego przedsiębiorstwa.

Zredukuj opłaty przesyłowe – fotowoltaika dla firm a rachunki

Na przedsiębiorstwa rokrocznie nakładane są wysokie opłaty za utrzymywanie przyłącza dużej mocy. Tzw. opłata mocowa pobierana jest zawsze w przypadku nadmiernego obciążania sieci elektrycznej – czyli wysokiego poboru energii – w godzinach od 7 do 22. Opłatę tą zredukować można dzięki zainstalowaniu fotowoltaiki z http://www.esoleo.pl– im mniejsze bowiem zapotrzebowanie na energię, tym niższa będzie naliczona opłata. Automatycznie Twoje rachunki za energię elektryczną staną się zdecydowanie niższe – nie tylko dzięki samej energii, jaką wyprodukujesz samodzielnie, zaspokajając nią część lub całość potrzeb przedsiębiorstwa, ale również wskutek zmniejszenia poboru prądu z sieci.

Zobacz też:  Jak deweloperzy finansują swoje inwestycje?

Sprawdź warunki swojej umowy

Wysokie koszty prądu ponoszone przez przedsiębiorców często są winą ich niedopatrzeń i efektem niedopasowania taryfy do charakterystyki działalności i profilu firmy. Przede wszystkim chodzi tu o napięcie sieci energetycznej, wraz z którym wzrastają koszty energii, oraz rodzaj taryfy – możliwe jest bowiem takie jej dopasowanie, by dobowe lub tygodniowe harmonogramy najwyższego poboru energii nakładały się na niższe opłaty dystrybucyjne. W niektórych przypadkach może przynieść to niewiarygodnie wysokie oszczędności – opłaty bowiem różnić mogą się nawet dziesięciokrotnie w zależności od tego, czy prąd będzie pobierany w dzień lub w nocy bądź w tygodniu czy w weekendy.

Zainwestuj w odzysk ciepła

Przy prowadzeniu działalności, w której niezbędne jest zapewnienie pracownikom miejsca pracy i odpowiedniej do jej wykonywania temperatury – jak chociażby wykonywania pracy biurowej – niezwykle ważnym aspektem w oszczędzaniu energii, będzie redukcja strat ciepła – a tym samym kosztów ogrzewania. Możliwe jest to do osiągnięcia przy połączeniu instalacji fotowoltaicznej z pompą ciepła, której działanie opiera się na konwersji energii powietrza przy użyciu mechanizmów zasilanych elektrycznie. Skorzystanie z całkowicie darmowej energii, jaką możemy czerpać ze słońca, daje nam zatem niemalże całkowicie darmowe ogrzewanie firmy.

Postaw na rozwiązania energooszczędne

Skutecznym i dość łatwym sposobem na obniżenie rachunków za energię elektryczną w firmie jest zastosowanie technologii mających na celu zredukowanie do niezbędnego minimum ilości wydatkowanej energii elektrycznej. Świetnym sposobem na duże oszczędności jest zmiana oświetlenia na energooszczędne, stosowanie czujników wyłączających oświetlenie czy innych systemów w momencie, w którym nie są one konieczne czy użytkowane. Warto postawić również na energooszczędne, nowoczesne wyposażenie wnętrz. Sprzęty o wysokiej klasie energetycznej pozwalają bowiem na efektywniejsze wykorzystanie energii, co przyczynia się do jej zmniejszonego poboru.

Sposobów na zmniejszenie zużycia energii z sieci, a tym samym obniżenie rachunków za prąd jest wiele. Dzięki zastosowaniu fotowoltaiki, magazynów energii i pomp ciepła w połączeniu z działaniami energooszczędnymi – Twoja firma zaoszczędzi mnóstwo środków, które z powodzeniem będziesz mógł ulokować w dowolnym miejscu.

Zobacz też:  Czym jest CRM dla agentów ubezpieczeniowych?


Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Czy firma cateringowa to dobra inwestycja? Jak wejść na rynek

Następny artykuł

Podatek dochodowy pit 5 - jak rozliczyć zaliczki i złożyć zeznanie podatkowe?

Zobacz też