Wybielanie zębów ma na celu usunięcie nieestetycznych przebarwień. Powstają one najczęściej na skutek picia kawy, herbaty i czerwonego wina, a także w wyniku palenia papierosów. Czasami są wynikiem choroby lub innych zaburzeń. Nie wiesz, jaka metoda wybielania będzie najskuteczniejsza w Twoim przypadku? Dowiesz się tego z artykułu!
Wybielanie zębów – które metody są skuteczne?
Stomatologia estetyczna to prężnie rozwijająca się dziedzina. Jeśli chcesz wybielić zęby, najpierw musisz podjąć decyzję, którą metodę wybierzesz. Wiele osób stawia na jeden z prostych sposobów, które mogą być z powodzeniem stosowane w zaciszu domowym. Jest ich kilka:
- wybielanie paskami,
- wybielanie sodą oczyszczoną,
- wybielanie węglem aktywnym,
- wybielanie pastą do zębów wybielającą.
Możesz wybrać domowe metody i próbować pozbyć się przebarwień przy pomocy proszków i past nakładanych na zęby. Nie dają tak wyraźnego efektu, jak profesjonalne wybielanie. Warto skorzystać z opcji profesjonalnego wybielania u stomatologa. Taki zabieg ma w swojej ofercie wiele prywatnych gabinetów dentystycznych. Na stronach internetowych dentystów, np. galeriausmiechu.pl znajdziesz informacje dotyczące sposobu przygotowania do zabiegu oraz jego ceny.
Zalety wybielania zębów
Zaletą wybielania jest krótki czas trwania oraz efekt widoczny już po jednej wizycie. Jeśli szukasz pobliskiej kliniki dentystycznej, która oferuje taką usługę, wpisz w wyszukiwarkę frazę oraz nazwę Twojego miasta, np. wybielanie zębów Kraków.
Wybielanie zębów u dentysty – czy warto?
W odróżnieniu od wybielania zębów metodami, które można stosować w domu, usuwanie przebarwień w gabinecie stomatologicznym charakteryzuje się dużą skutecznością i trwałością efektów. W niektórych placówkach dostępne są różne metody wybielania zębów. Najbardziej polecane to:
- Metoda Beyond – jej zaletą jest to, że wymaga ona jednorazowej wizyty u dentysty. Podczas zabiegu na zęby nakładany jest specjalny żel, a następnie lekarz używa specjalnej lampy, aby uzyskać efekt wybielania. W ten sposób można rozjaśnić kolor zębów nawet o kilkanaście odcieni.
- Metoda Prevdent – ten sposób jest skuteczny w przypadku usuwania trudnych przebarwień, które powstały na skutek picia kawy i herbaty oraz palenia papierosów. Zabieg polega na pokrywaniu zębów specjalnym żelem wybielającym. Cała wizyta trwa około 1,5 godziny.
- Metoda nakładkowa – polega na używaniu żelu oraz nakładek na łuki zębowe. Zabiegi należy powtarzać przez okres dwóch tygodni. Przez ten czas będziesz korzystać ze specjalnej nakładki oraz preparatu nanoszonego na zęby przed snem.
Wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym przebiega z zastosowaniem preparatów z wysokim stężeniem nadtlenku wodoru. Substancja ta wykazuje właściwości dezynfekujące, przeciwwirusowe, antybakteryjne i wybielające. Działa wybielająco i zwalcza bakterie, które powodują choroby dziąseł. Usuwanie osadu u dentysty charakteryzuje się dużym bezpieczeństwem oraz skutecznością, ponieważ woda utleniona jest aplikowana na zęby w postaci żelu, a ryzyko podrażnienia jamy ustnej i uszkodzenia tkanek jest zredukowane do minimum.
Ile to kosztuje?
Osoby sceptycznie nastawione do tematu wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym jako argument podają wysoką cenę takiego zabiegu. Do tego dochodzi konieczność powtarzania procedury, aby zachować efekt na dłużej. Widoczne przebarwienia na zębach można skutecznie usunąć, zyskując piękny i olśniewający uśmiech. Taka zmiana nie tylko korzystnie wpływa na samopoczucie, ale może także przyczynić się do uzyskania wymarzonego wyglądu.
Wybielanie zębów u dentysty jest bardzo skuteczne, a efekty przychodzą szybko. W odróżnieniu od tańszych metod, np. stosowania past wybielających, kolor zębów zmienia się nawet o kilka odcieni już po pierwszym zabiegu. Jeśli zależy Ci na tym, aby w bezpieczny sposób zadbać o twój uśmiech, skontaktuj się z gabinetem stomatologicznym, który oferuje takie usługi.
Zobacz także:
- Jak zarobić pieniądze w wakacje na własną rękę w 2023 roku
- Inwestycja w fotowoltaikę – czy warto?
- W co zainwestować 100 zł?
- Jak zasilić konto paypal: poradnik krok po kroku
- Użytkowanie wieczyste: jak rozliczyć podatek i opłatę?